PS4 tam olarak üç yaşını doldurduğu durumunda olsa bile unutmayın oyun sektöründe dev bir lider olarak hala zirvedeki sırasını koruyor, bunu bu hafta yapılan E3 2016 etkinliğinde bir çok kez daha fazla şahit olmuş bulunmaktayız. Tabi bu durum Sony markasında geri bırakacak değil sonuçta Sony’de yeni yeni adımlar atmalı ve bu durum onun için bir engel taşımıyor.

İşte bu bağlam doğrultusunda oldukça özellikli olan ve çok gelişmiş olanbir PS4 oyun konsolu sunacak olan Sony’nin karşımıza PS4 Neo ile çıkacağı daha önceden resmiyet kazanmış olduğunu bildirmişti. Peki Sony’nin merakla beklenen bu -kısmen- yeni konsolu ne zaman piyasaya sürülecek ve satışlarına başlanacak?

Birkaç kaynaktan gelen bilgilere göre Sony, yeni nesil konsolunu yıl sonuna doğru satışa sunmayı planlıyor. Sony’nin bu konudaki rakibi Microsoft, önümüzdeki yıl Project Scorpio adındaki yeni oyun konsolunu tanıtacak. Microsoft cephesi tarafından ”şimdiye kadar yapılmış en güçlü oyun konsolu” şeklinde sarfedilen Project Scorpio’nun bu konuda rakibi olacak olan Sony, bu sebeple erken bir adım atacağa da benziyor.

Eğer söylentiler doğru ise, yani Sony, PS4 Neo’yu yıl sonunda satışa sunmayı planlıyorsa, konsolun tanıtımı için üç farklı etkinlik ön plana çıkıyor. Gamescom, Tokyo Games Show ya da Paris Oyun Haftası. Bakalım bu etkinliklerden hangisi PS4 Neo’nun tanıtımına ev sahipliği yapacak?